Novinky

Co se u nás stalo nového, co chystáme ... zkrátka informace pro ty, kteří chtějí být v obraze.


Sloupek

11.02.2020

Projekt ÚSPĚŠNÁ ŽENA

Institut pro ženy se stal partnerem projektu Úspěšná žena, který realizuje Rovnovážka, z.s. Projekt se zaměřuje na podporu rovných příležitostí žen na trhu práce. Termín realizace: říjen 2019 …

Číst dále

Novinky Viva - náš splněný sen

Co je Viva? Viva je víc než prostor. www.vivaostrava.czTak nějak cítíme, že svět se točí trochu jinak a věci, které fungovaly dřív, už nefungují.  Chceme surfovat na nové vlně... Jsme pár lidí, kteří pořád něco tvoří, děláme projekty pro lidi jsme a zaměřeni na oblast sociálního podnikání. Nyní máme po dalších úspěšných projektech (www.institutprozeny.cz, www.kreativnidarky.cz, Veletrh módy Kreativní žena...) další velký projekt, Viva.

Viva je takové centrum pro lidi, aby sdíleli, spolupracovali, podnikali, a hlavně... si plnili své sny.  Je to takový netradiční a komplexní celek zaměřený i na zdravý životní styl, kdy lidé, kteří do Vivy chodí pracovat, pak můžou zajít na masáž, zacvičit rozcvičku, nechat si hlídat děti (Dětské centrum Kuky je zaměřeno na alternativní vyžití a je zastřešováno panem Zdeňkem Svěrákem) nebo zajít na koučink či terapii. Na VIVU jsme se těšili dlouho, ale trvalo jen chvíli než jsme našli velké prostory (800 m2) s mnoha okny. Je v Ostravě a už teď tam na březen plánujeme přednášky zajímavých osobností, např. Marcela Vaneka, Jarka Nohavicu, Jaroslava Duška, Zdeňka Svěráka...

Nyní jsme ve fázi rekonstrukcí, v únoru už bude stát nábytek a 1.3.2012 otevíráme. Splnili jsme si tím svůj sen. Viva bude hodně otevřená, nebude zaměřená jen na business, ale budem moc rádi, když se tam objeví fajn lidi, kteří mají co říct ze všech oblastí života... Netušíme, jestli je Ostrava připravená "sdílet a kamarádit se při práci", protože zatím téměř každý projekt zaměřený na coworking (spolupráci a sdílení prostoru) v Ostravě byl neúspěšný a nebo funguje málo. Raději nemáme očekávání a děláme radost. Tu se pokusíme předat i všem ostatním. :).

Jak to funguje...
Člověk příjde do Vivy, popracuje tak na 3 hodinky,
může si nechat pohlídat dítě, dá si kafe nebo čaj, skončí, zajde na masáž zad, a když se bude chtít rozvíjet, zaplatí si hodinu koučinku či terapie. Může si tam dojednat schůzky, najít další lidi, se kterými může spolupracovat, udělat si reklamu... Večer příjde s kámošema na přednášku nebo nějakou jinou kulturní akci. Když je něco většího, může si objednat velkou zasedačku, a když chce zorganizovat vlastní akci, pronajme si celý prostor... Viva je totiž víc než prostor. Má sloužit lidem a dávat pozitivní možnosti k seberealizaci a dobrému životu.

Dotazy na ahoj@vivaostrava.cz 602944993 :) www.vivaostrava.cz a můžete číst novinky na facebooku :)