Články

Články pro inspiraci a zamyšlení


Sloupek

11.02.2020

Projekt ÚSPĚŠNÁ ŽENA

Institut pro ženy se stal partnerem projektu Úspěšná žena, který realizuje Rovnovážka, z.s. Projekt se zaměřuje na podporu rovných příležitostí žen na trhu práce. Termín realizace: říjen 2019 …

Číst dále

Články Rozhovor o blahobytu a duševní pohodě metodou RUŠ

"... Není snadné vyjet ze zajetých kolejí... Být spokojený sám se sebou. Žít v klidu míru a podle svých představ. Být v ideálním stavu."

Rozhovor s Naďou Oudovou, terapeutkou metody RUŠ

dne 20. 10. 2011 v Ostravě

Co je metoda RUŠ?

Je to zkratka pro Rychlá a účinná změna skutečnosti. Někdo používá Ruš co Ti vadí, já používám Ruším všechno špatné.

Jak tato metoda vznikla?
Pan Karel Nejedlý byl v roce 2005 v Ašrámu v Indii, kdy dostal dar, který tam na sobě hned použil a on fungoval. Postupně z tohoto daru vytvořil metodu, kterou později nazval metodou RUŠ. Touto metodou řešíme problémy ve všech oblastech života..

Tato metoda RUŠ mne oslovila, tam někde uvnitř, Když jsem se o metodě RUŠ dozvěděla a byla na první ochutnávce (tak se nazývá) ukázka metody RUŠ. Musela jsem ji ještě tam ochutnat. Hned tam jsem pochopila jaká je to úžasná věc pro pomoc lidstvu.

Co se s ní dá vyřešit?


Jakékoli psychické trampoty i fyzické obtíže. 
To, co máte - vy osobně – za problém/y – můžete metodou RUŠ vyřešit. Když se nad tím zamyslíte, pak jsou to jen naše vlastní, osobní nepříjemné pocity, které nás negativně ovlivňují. A ty se dají odstranit úplně 
Řeším s klienty i jejich prožité trauma. Jestliže vám někdo ublížil (při přepadení, znásilnění, vyloupení...), nebo jste někomu ublížili vy , pak tuto zátěž vyřešíme , jakoby se to nikdy nestalo. Přitom je lhostejné, jak dávno nebo nedávno k situaci došlo. 
Během terapie dojde k uvědomění, pochopení, poznání souvislostí, a k odpuštění ostatním i sobě.
Touto metodou také napravujeme chod věcí tak, aby došlo k nápravě, ke spravedlnosti (soudy...).
Klient si vyřeší krizi, i finanční, jakékoli fobie, i sociální fobii, strachy, obavy, úzkosti, lítost, smutky, depresi, stres, vztek, nenávist, hněv, žárlivost, závist, prožitý šok, pocit samoty, nelásky, odloučení, marnost, pocit vyhoření, strach ze smrti, strach z utrpení a bolesti, myšlenky na sebevraždu, anorexii, bulimii, alergie, bolesti hlavy i migrény, trauma z rozvodu i rozchodu – ať už k němu došlo nebo ještě ne, z potratu, úmrtí blízkého člověka i milovaného zvířátka; asi jeden z nejhorších prožitků je, když mamince zemře její malé dítě . 
Zároveň touto metodou vyřešíme i zdravotní problémy, které klienta zatěžují.  I ty, které se údajně řešit nedají.
Metodou RUŠ VYŘEŠÍME SKUTEČNÉ PŘÍČINY současných potíží.

Jaké jsou předpoklady aby u mne metoda RUŠ zafungovala?

Ano. 
Jsou tři podmínky, aby si klient vyřešil svoje problémy pomocí RUŠky:
a) je rozhodnutý: např. že chce vyřešit svoje problémy, nebo že chce žít šťastně a podobně. 
b) během terapie dělá to, jak jej vedu.
c) je otevřený, říká všechny negace, na které během terapie myslí – abychom je spolu vyřešili a on je přestal žít.


Jak poznám,že je metoda účinná?

Kontrola je jasná a logická: pokud žijete štěstí ve všech oblastech vašeho života – pak není co řešit :-). 
Pokud jste vyřešili nějakou situaci nebo vztah (jakýmkoli způsobem), pak při vzpomínce na tu situaci nebo člověka nebo zvířátko nebo sebe… jste v úplné pohodě, jste "nad věcí".
Pokud však máte nepříjemné pocity, je tam ještě nějaká (jedna nebo více) negativní myšlenka – vaše. Dá se to vyčistit úplně. Je jedno jak moc i jak dlouho vás to zlobí.

Jak dlouho účinek trvá?

 Podvědomí nás hodně ovlivňuje.  My ale nevíme, co v podvědomí máme.  Negace, které máme uloženy v podvědomí, nás napadají, průběžně se nám "honí" v hlavě a více či méně je žijeme na fyzické úrovni. Pokud tyto negace z podvědomí "vytáhneme" a následně zpracujeme tak, že na nás nemají sebemenší vliv (zbavíme je všech nepříjemných emocí, "vyčistíme" je), pak je následně přestaneme žít.

S jakými problémy k Vám klienti chodí?

Každý klient je individuální. Každý máme své podvědomí a tam uložené informace, podle kterých si potom řídíme život..
Nemůže najít partnera no a potom jich má tolik, že neví, koho vybrat. Chybí peníze a potom už nechybí může za tím být i jiný problém. Když ke mně přišla neteř tak plakala, že jí manžel leze tak na nervy, že jej nemůže vystát. Když odcházela, těšila se na něj. Po měsíci jsem se informovala jak fungují. Hrají spolu hry. Já sama jsem řešila vztah s manželem a je to úžasný.

Pro jaké klienty je metoda RUŠ ta pravá?

Pro každého, který se sám rozhodne touto terapií si vyčistit své podvědomí.  K prožívání šťastného a naplněného života, který vede ke svobodě, vnitřnímu klidu, prožívání každého okamžiku na plno.

Vede k harmonickým vztahům s okolím, se sebou i vesmírem. Prodělanou terapií se zvýší odolnost vůči stresu. Žijeme šťastnější a spokojený život ve všech oblastech protože odstraníme negace, které nám způsobují nepříjemné pocity. Uvědomujeme si zodpovědnost za vlastní život, porozumět sobě i ostatním. Tato metoda RUŠ nám umožní hlubší pochopení souvislostí

Když tuto metodu srovnáte s jinými, čím se liší, v čem je jedinečná?

To co mi vadí,  je můj problém.  Nazvu jej, přijmu a je pryč. Je jednoduchá, účinná i pro malé děti a trvalá.

Co je z Vašeho pohledu nejdůležitější pro to, aby člověk žil harmonický, šťastný život a nepotřeboval žádné terapie?

Být spokojený sám se sebou. Žít v klidu míru a podle svých představ. Být v ideálním stavu.

Rozhovor vedla Jana Mecnerová, projektová manažerka, která se rozhodla sama metodu RUŠ zakusit.

RUŠ terapii můžete objednat: rezervace@institutprozeny.cz
Cena základní hloubkové terapie (4h) 2000,- Kč