Mezinárodní projekty

Mezinárodní projekty textík


Sloupek

04.05.2017

Opět se blíží LETNÍ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

Nevíte, co s dětmi o prázdninách, nemáte zajištěné hlídání? Nebo jen chcete dítěti zpříjemnit prázdniny týdnem plným dobrodružství, her, zábavy a výletů po zajímavostech Ostravy? Již…

Číst dále

Mezinárodní projekty Projekt RECHANCE BIZ

Celý název projektu: RECHANCE BIZ - RAISE UP SELF - EMPLOYMENT THROUGH ENTREPRENEURSHIP DEVELOPMENT

Číslo projektu: CZ/12/LLP-LdV/PS/P/134106

Období realizace projektu: 2012 - 2014

Program: Leonardo da Vinci, projekt partnerství

Oficiální stránky projektu: http:// http://www.rechancebiz.eu/

Projekt se zaměřuje na 2 cílové skupiny znevýhodněné na trhu práce a to mladé lidi (15-30) a osoby starší 50 let. Prostřednictvím projektu chceme umožnit těmto osobám získat nezbytné dovednosti, znalosti a sebedůvěru při hledání sebeuplatnění a vytvořit pro ně lepší podmínky pro zapojení se na trh práce.

Cíle projektu:

  • Posílení a proškolení mladých a osob nad 50 let k rozvoji samostatné výdělečné činnosti prostřednictvím podnikatelských iniciativ.
  • Vytvoření materiálů, které budou oporou při zahajování vlastního podnikání a vysvětlí,co znamená založit vlastní firmu.
  • Pomoc konrétním lidem s nastartováním vlastního podnikání.
  • Přispění k sociálnímu a společenskému začlenění znevýhodněných osob.
  • Příprava lokální (globální) RE-CHANCE BIZ sítě, s cílem propojit cílovou skupinu podnikatelů, vzdělávací instituce, sociální podniky, organizace zabývající se udržitelným rozvojem a další zainteresované subjekty za všech partnerských zemí.

Partneři projektu:

  • North City Business Centre, Severní Irsko - Belfast
  • Institut pro ženy, Česká republika - Ostrava
  • Fundacja Rozwoju Inicjatyw Edukacyjnych i Społecznych, Polsko - Trzebownisko
  • MERAM BELEDİYESİ, Turecko -Konya
  • Vyara Foundation, Bulharsko -Tryavna

 

Aktuality

21. - 24. ledna 2014, čtvrté mezinárodní setkání partnerů, Polsko (Rzeszów)

Naše setkání v příjemném městě Rzeszów blízko Ukrajinských hranic se neslo v duchu prezentace výstupů práce s jednotlivci. Každý z partnerů prezentoval své výstupy a výsledky, kterých se podařilo dosáhnout od posledního meetingu. Všichni z partnerů se dohodli, že na posledním meetingu, který nás čeká v Bulharsku společně představíme finální podobu start up balíčku, který napomůže každému začínajícímu podnikateli.  Po realizaci a vyřešení všech pracovních záležitostí jsme měli možnost nahlédnout pod pokličku činnosti místního úřadu práce a celý meeting jsme završili 40minutovou procházkou v katakombách pod hlavním Rzeszowským náměstím.

                               

 

Druhý Newsletter

Ve druhém vydání našeho zpravodaje najdete 15 rad pro rozjetí podnikání. Kdo nečte, neví :-) najdete ho na konci stránky.

 

4. - 5. října 2013, třetí mezinárodní setkání partnerů, Konya (Turecko)

Tentokráte jsme na meetingu řešili hodně konkrétních věcí týkajících se podnikání v každé zemi. Dozvěděli jsme se jaké možnosti mají lidé v jednotlivých státech a seznámili jsme si konkrétními příklady lidí, kteří se rozhodli jít do podnikání. Také jsme se bavili o tom, jak by měl vypadat podnikatelský StartUp balíček. Nyní na něm budem pilně pracovat a věříme, že v něm najdete vše co potřebujete při svém rozjezdu.  Při návštěvě města Konya jsme měli možnost zúčastnit se modlitby v mešitě. 

                                 

 

První Newsletter

Na konci stránky můžete najít první newsletter (zpravodaj), který připravili naši partneři z Bulharska. V newsleteru si můžete přečíst o dvou rodácích z Bulharska, kteří společně začali podnikat a už 20 let se jim to úspěšně daří.

 

10. - 11. dubna 2013, druhé partnerské setkání, Ostrava (ČR)

V Ostravě jsme se zaměřili na výsledky dotazníkového šetření, které proběhlo ve všech 5 partnerských zemích. Na sumarizaci výsledků pracuje náš polský partner a budou brzy zveřejněny. Dále jsme probírali další kroky v projektu a možnosti diseminace projektu. Jelikož je projekt zaměřen na podnikání, představili jsme našim partnerům, jak se v ČR podniká. Navštívili jsme malou pražírknu kávy Laura Coffee a Mystickou mýdárnu. Své aktivity představilo i MyBoom  a Rezbehni sa! V rámci poznávání Ostravy jsme se pak vydali na Dolní oblast Vítkovice.

                           

 

28.-30 listopad 2012, zahajacoví meeting Belfast-Severní Irsko

Na našem prvním setkání jsme se navzájem seznámili se zahraničními partnery a jejich aktivitami. Dolaďovali jsme veškeré podrobnosti projektu, nastavovali jsme aktivity a cíle, rozdělovali úkoly a plánovali další termíny. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí a zajímavostí o podnikání a máme v plánu vše zapracovat do projektu a rozšířit u nás v republice. Ve volném čase jme měli možnost prohlédnout si centrum města nebo "Titanic Building". 

                            

 

Projekt je financován s podporou Evropské Komise v rámci programu celoživotního vzdělávání.