Mezinárodní projekty

Mezinárodní projekty textík


Sloupek

11.02.2020

Projekt ÚSPĚŠNÁ ŽENA

Institut pro ženy se stal partnerem projektu Úspěšná žena, který realizuje Rovnovážka, z.s. Projekt se zaměřuje na podporu rovných příležitostí žen na trhu práce. Termín realizace: říjen 2019 …

Číst dále

Mezinárodní projekty Projekt RECHANCE BIZ

Celý název projektu: RECHANCE BIZ - RAISE UP SELF - EMPLOYMENT THROUGH ENTREPRENEURSHIP DEVELOPMENT

Číslo projektu: CZ/12/LLP-LdV/PS/P/134106

Období realizace projektu: 2012 - 2014

Program: Leonardo da Vinci, projekt partnerství

Oficiální stránky projektu: http:// http://www.rechancebiz.eu/

Projekt se zaměřuje na 2 cílové skupiny znevýhodněné na trhu práce a to mladé lidi (15-30) a osoby starší 50 let. Prostřednictvím projektu chceme umožnit těmto osobám získat nezbytné dovednosti, znalosti a sebedůvěru při hledání sebeuplatnění a vytvořit pro ně lepší podmínky pro zapojení se na trh práce.

Cíle projektu:

  • Posílení a proškolení mladých a osob nad 50 let k rozvoji samostatné výdělečné činnosti prostřednictvím podnikatelských iniciativ.
  • Vytvoření materiálů, které budou oporou při zahajování vlastního podnikání a vysvětlí,co znamená založit vlastní firmu.
  • Pomoc konrétním lidem s nastartováním vlastního podnikání.
  • Přispění k sociálnímu a společenskému začlenění znevýhodněných osob.
  • Příprava lokální (globální) RE-CHANCE BIZ sítě, s cílem propojit cílovou skupinu podnikatelů, vzdělávací instituce, sociální podniky, organizace zabývající se udržitelným rozvojem a další zainteresované subjekty za všech partnerských zemí.

Partneři projektu:

  • North City Business Centre, Severní Irsko - Belfast
  • Institut pro ženy, Česká republika - Ostrava
  • Fundacja Rozwoju Inicjatyw Edukacyjnych i Społecznych, Polsko - Trzebownisko
  • MERAM BELEDİYESİ, Turecko -Konya
  • Vyara Foundation, Bulharsko -Tryavna

 

Aktuality

21. - 24. ledna 2014, čtvrté mezinárodní setkání partnerů, Polsko (Rzeszów)

Naše setkání v příjemném městě Rzeszów blízko Ukrajinských hranic se neslo v duchu prezentace výstupů práce s jednotlivci. Každý z partnerů prezentoval své výstupy a výsledky, kterých se podařilo dosáhnout od posledního meetingu. Všichni z partnerů se dohodli, že na posledním meetingu, který nás čeká v Bulharsku společně představíme finální podobu start up balíčku, který napomůže každému začínajícímu podnikateli.  Po realizaci a vyřešení všech pracovních záležitostí jsme měli možnost nahlédnout pod pokličku činnosti místního úřadu práce a celý meeting jsme završili 40minutovou procházkou v katakombách pod hlavním Rzeszowským náměstím.

                               

 

Druhý Newsletter

Ve druhém vydání našeho zpravodaje najdete 15 rad pro rozjetí podnikání. Kdo nečte, neví :-) najdete ho na konci stránky.

 

4. - 5. října 2013, třetí mezinárodní setkání partnerů, Konya (Turecko)

Tentokráte jsme na meetingu řešili hodně konkrétních věcí týkajících se podnikání v každé zemi. Dozvěděli jsme se jaké možnosti mají lidé v jednotlivých státech a seznámili jsme si konkrétními příklady lidí, kteří se rozhodli jít do podnikání. Také jsme se bavili o tom, jak by měl vypadat podnikatelský StartUp balíček. Nyní na něm budem pilně pracovat a věříme, že v něm najdete vše co potřebujete při svém rozjezdu.  Při návštěvě města Konya jsme měli možnost zúčastnit se modlitby v mešitě. 

                                 

 

První Newsletter

Na konci stránky můžete najít první newsletter (zpravodaj), který připravili naši partneři z Bulharska. V newsleteru si můžete přečíst o dvou rodácích z Bulharska, kteří společně začali podnikat a už 20 let se jim to úspěšně daří.

 

10. - 11. dubna 2013, druhé partnerské setkání, Ostrava (ČR)

V Ostravě jsme se zaměřili na výsledky dotazníkového šetření, které proběhlo ve všech 5 partnerských zemích. Na sumarizaci výsledků pracuje náš polský partner a budou brzy zveřejněny. Dále jsme probírali další kroky v projektu a možnosti diseminace projektu. Jelikož je projekt zaměřen na podnikání, představili jsme našim partnerům, jak se v ČR podniká. Navštívili jsme malou pražírknu kávy Laura Coffee a Mystickou mýdárnu. Své aktivity představilo i MyBoom  a Rezbehni sa! V rámci poznávání Ostravy jsme se pak vydali na Dolní oblast Vítkovice.

                           

 

28.-30 listopad 2012, zahajacoví meeting Belfast-Severní Irsko

Na našem prvním setkání jsme se navzájem seznámili se zahraničními partnery a jejich aktivitami. Dolaďovali jsme veškeré podrobnosti projektu, nastavovali jsme aktivity a cíle, rozdělovali úkoly a plánovali další termíny. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí a zajímavostí o podnikání a máme v plánu vše zapracovat do projektu a rozšířit u nás v republice. Ve volném čase jme měli možnost prohlédnout si centrum města nebo "Titanic Building". 

                            

 

Projekt je financován s podporou Evropské Komise v rámci programu celoživotního vzdělávání.