Novinky

Co se u nás stalo nového, co chystáme ... zkrátka informace pro ty, kteří chtějí být v obraze.


Sloupek

11.02.2020

Projekt ÚSPĚŠNÁ ŽENA

Institut pro ženy se stal partnerem projektu Úspěšná žena, který realizuje Rovnovážka, z.s. Projekt se zaměřuje na podporu rovných příležitostí žen na trhu práce. Termín realizace: říjen 2019 …

Číst dále

Novinky Projekt ESO V RUKÁVU - ukončen

AKTUALITKY

Projekt ESO v rukávu byl ukončen. Cílem projektu bylo vytvoření, ověření a zavedení inovace, vedoucí k řešení palčivého problému dlouhodobé nezaměstnanosti žen, postiženýc kumulací handicapů na trhu práce. 

Projekt se věnoval jedné z nejobtížnějších cílových skupin a to navíc v Moravskoslezském kraji, který z hlediska nezaměstnanosti zaujímá ve statistice jedno z čelních míst. Ve chvíli, kdy se nabídla příležitost využít inovativních procesů a produktů našich zahraničních partnerů, sáhli jsme po ní. Díky tomu jsme byli schopni vypracovat tzv. Model ESO - model zahrnující  osobní diagnostiku, vzdělávání pro rozvoj osobnosti, diagnostiku odborných kompetencí, profilaci pomocí pracovní banky a certifikování dovedností. 

Přidanou hodnotou projektu byla spolupráce se sociálními partnery (ÚP v MSK, Krajská hospodářská komora, Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje). Hlavním výstupem bylo nejen vytvoření uvedeného Modelu, ale také 20 podpořených žen.

Projekt byl realizován za podpory Evropského sociálního fondu a Státního rozpočtu České republiky.Nově jsme zpracovali krátké video o naší zahraniční zkušenosti. Podělte se s námi viz video níže.

 

 

Video o naší zahraniční zkušenosti viz níže.Zahraniční zkušenost - Francie