Novinky

Co se u nás stalo nového, co chystáme ... zkrátka informace pro ty, kteří chtějí být v obraze.


Sloupek

21.01.2018

Opět je tu JARNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR pro děti 1. stupně ZŠ

Hledáte pro děti zábavu na jarní prázdniny? Přihlaste je na náš jarní příměstský tábor v  Ostravě-Hrabůvce v Rodinném centru Kukačka. Zajištěn animační program, celodenní výlet do Světa…

Číst dále

Novinky Projekt ESO V RUKÁVU - ukončen

AKTUALITKY

Projekt ESO v rukávu byl ukončen. Cílem projektu bylo vytvoření, ověření a zavedení inovace, vedoucí k řešení palčivého problému dlouhodobé nezaměstnanosti žen, postiženýc kumulací handicapů na trhu práce. 

Projekt se věnoval jedné z nejobtížnějších cílových skupin a to navíc v Moravskoslezském kraji, který z hlediska nezaměstnanosti zaujímá ve statistice jedno z čelních míst. Ve chvíli, kdy se nabídla příležitost využít inovativních procesů a produktů našich zahraničních partnerů, sáhli jsme po ní. Díky tomu jsme byli schopni vypracovat tzv. Model ESO - model zahrnující  osobní diagnostiku, vzdělávání pro rozvoj osobnosti, diagnostiku odborných kompetencí, profilaci pomocí pracovní banky a certifikování dovedností. 

Přidanou hodnotou projektu byla spolupráce se sociálními partnery (ÚP v MSK, Krajská hospodářská komora, Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje). Hlavním výstupem bylo nejen vytvoření uvedeného Modelu, ale také 20 podpořených žen.

Projekt byl realizován za podpory Evropského sociálního fondu a Státního rozpočtu České republiky.Nově jsme zpracovali krátké video o naší zahraniční zkušenosti. Podělte se s námi viz video níže.

 

 

Video o naší zahraniční zkušenosti viz níže.Zahraniční zkušenost - Francie