Ukončené projekty


Sloupek

11.02.2020

Projekt ÚSPĚŠNÁ ŽENA

Institut pro ženy se stal partnerem projektu Úspěšná žena, který realizuje Rovnovážka, z.s. Projekt se zaměřuje na podporu rovných příležitostí žen na trhu práce. Termín realizace: říjen 2019 …

Číst dále

Ukončené projekty Projekt Dětský klub v rámci coworkingového centra

Spolek Institut pro ženy v letech 2016 - 20108 pomáhal rodičům dětí 1. stupně základních škol na Ostravsku, kteří řeší hlídání dětí o prázdninách nebo po skončení provozu školní družiny. Díky podpoře Evropského sociálního fondu spolek provozoval v prostorách Rodinného centra Kukačka v Hrabůvce Dětský klub, a to každý všední den od 15:00 do 18:30. Pro děti byly připraveny stolní hry, hračky i knížky, procházky, venkovní aktivity, pečovatelky jim pomáhaly i s úkoly. V případě potřeby jsme zajišťovali i vyzvednutí dítěte ve škole a doprovod do klubu. Služby klubu byly pro rodiče a děti zcela zdarma.

Cílem projektu bylo pomoci rodičům v hodnotném začlenění se na trh práce, umožnit jim sladit pracovní povinnosti s péčí o děti, věnovat se časově náročnějšímu podnikání, a to zejména v případech, kdy z práce nestačí vyzvedávat děti ze školy kvůli nedostatečné provozní době školních družin nebo by potřebovaly někdy pomoct s hlídáním a zajištěním aktivit pro děti i v pozdní odpoledne, kdy si potřebují vyřídit pracovní schůzku. Navíc k tomuto účelu mohli využít kavárny, která se nachází ve stejných prostorách jako dětský klub. Projekt byl určen i nezaměstnaným rodičům, kteří si aktivně hledají práci nebo se vzdělávají.

Pro rodiče, kteří potřebují zajistit hlídání dětí o prázdninách, neboť musí být v práci, jsme pořádali během letních prázdnin příměstské letní tábory, za dotovanou cenu (na jídlo). Děti zažiily každý den pestrý program - prázdninové dobrodružství, jednodenní výlety, soutěže, tvoření i sportování.