Fotogalerie


Sloupek

21.01.2018

Opět je tu JARNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR pro děti 1. stupně ZŠ

Hledáte pro děti zábavu na jarní prázdniny? Přihlaste je na náš jarní příměstský tábor v  Ostravě-Hrabůvce v Rodinném centru Kukačka. Zajištěn animační program, celodenní výlet do Světa…

Číst dále

Fotogalerie Překonávejme sami sebe

Překonávejme sami sebe

Tým Institutu pro ženy propaguje zdravý a vyvážený životní styl. A protože ho samy dodržujeme, šly jsme téměř v plném počtu na stěnu. Pozval nás náš klient, Zdeněk Brázdil, kterému připravujeme velký projekt Horolezeckého muzea a umělé vnitřní stěny, která má být největší na Moravě. Pan Brázdil nás pozval na svou současnou venkovní stěnu v Ostravě-Zábřehu. Naučil nás vázat osmičkový uzel, jištění... Zbytek jsme se musely naučit samy, úchopy člověk vybírá intuitivně. Některé z nás už byly zkušené horolezkyně, když na stěnu lezly, takže věděly, že hlavní práci odvádějí nohy, nikoliv ruce, jak by se mohlo zdát.

Pokud chcete čas od času nějakou změnu, překonat sami sebe nebo jen vyjít ze svých stereotypů, můžete zkusit váš vyhledavač a zjistit si, kde je nejbližší stěna. Prokrví se Vám totiž tělo, zaberou svaly, o kterých jste ani nevěděly, že je máte. V posilovně procvičíte pouhou třetinu všech svalů, kdežto na stěně alespoň dvě.

 

Zajímavostí je, že na stěnu chodí i maminky s malými dvouletými dětmi. A jak říká pan Brázdil:" Ty děti mají od miminka tzv. úchopový reflex, proto je pro člověka přirozené, chopit se úchopu. A většina z nich vyleze výše než jejich maminky." Za IPŽ stěnu doporučujeme. Rozvíjet svou tvořivost, která vede k lepší pracovní výkonnosti a úspěchům můžeme i přes sport.