Články

Články pro inspiraci a zamyšlení


Sloupek

11.02.2020

Projekt ÚSPĚŠNÁ ŽENA

Institut pro ženy se stal partnerem projektu Úspěšná žena, který realizuje Rovnovážka, z.s. Projekt se zaměřuje na podporu rovných příležitostí žen na trhu práce. Termín realizace: říjen 2019 …

Číst dále

Články Modlitba za Ostravu

Bože hořkosti, naší černé Ostravy, máme Nohavicu i svou superstar, oltář ze železa s těžkým údělem, lysou, leč krásnou horu i Cheopsovu pyramidu… Drahý Radegaste, vyslyš mou modlitbu, pomoz mi najít nit, kterou začít a správná slova vypuštěná do golfových hřišť plných otců Ostravy.

Někdy mám pocit, že Ostravě nepomohou ani tři vykřičníky v logu, a jak říká brácha Kryštof, Praha je dál, než sama ví. Včera večer mi kamarád povídal o nesnesitelně přemrštěných limitech smogu v Ostravě, dnes ráno jsem se dočetla v novinách o škrtech staveb silnic a ráno poslouchala dialogy několika žen o své situaci doma, což připomínalo výňatky pořadu Na stopě. Mraky se rozestoupily a vysvitlo slunce nad parkoviště ostravského Futura, a najednou bylo kafe sladší, vítr teplejší a líčka mé dcery růžovější. Ostrava!!! Popelka naší země, vyrůstá z popela a roste do krásy.

Milý Bože, zavolej slunce, ať rozežene mraky nad naší Alma mater, vyžene našim lidem z očí závist a strach, našim ženám navrátí vědomí vlastní ceny. Ať naše tři vykřičníky rozezvučí brány nejen v Praze, ale i v nás samotných. Nechť prší štěstí !!! Ať šťastné konce uzdraví naše lidi, vtiskne jim do tváře úsměv a naučí ohleduplnosti, lásce a otevřenosti. Bože dej, ať ženské časopisy občas vymění naši Nádražní místo Pařížské a bulváry plní stránky i z naší Stodolní.

Jsi Bůh slunce a hojnosti, postav další silnice a mosty, které budou spojovat lidskou pospolitost, ulehčovat lidské osudy a přivezou novou naději všem, kdo už tady o ni přišli. Připrav lepší život matkám a jejich dětem, uhas žízeň po práci našim lidem a nech jim i volný čas, ať lov je pro muže znovu tancem, a tanec pro ženy znovu lov. Dovol lidem dýchat.
Život nemusí být hořký, bohudík.:)