Články

Články pro inspiraci a zamyšlení


Sloupek

04.05.2017

Opět se blíží LETNÍ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

Nevíte, co s dětmi o prázdninách, nemáte zajištěné hlídání? Nebo jen chcete dítěti zpříjemnit prázdniny týdnem plným dobrodružství, her, zábavy a výletů po zajímavostech Ostravy? Již…

Číst dále

Články Modlitba za Ostravu

Bože hořkosti, naší černé Ostravy, máme Nohavicu i svou superstar, oltář ze železa s těžkým údělem, lysou, leč krásnou horu i Cheopsovu pyramidu… Drahý Radegaste, vyslyš mou modlitbu, pomoz mi najít nit, kterou začít a správná slova vypuštěná do golfových hřišť plných otců Ostravy.

Někdy mám pocit, že Ostravě nepomohou ani tři vykřičníky v logu, a jak říká brácha Kryštof, Praha je dál, než sama ví. Včera večer mi kamarád povídal o nesnesitelně přemrštěných limitech smogu v Ostravě, dnes ráno jsem se dočetla v novinách o škrtech staveb silnic a ráno poslouchala dialogy několika žen o své situaci doma, což připomínalo výňatky pořadu Na stopě. Mraky se rozestoupily a vysvitlo slunce nad parkoviště ostravského Futura, a najednou bylo kafe sladší, vítr teplejší a líčka mé dcery růžovější. Ostrava!!! Popelka naší země, vyrůstá z popela a roste do krásy.

Milý Bože, zavolej slunce, ať rozežene mraky nad naší Alma mater, vyžene našim lidem z očí závist a strach, našim ženám navrátí vědomí vlastní ceny. Ať naše tři vykřičníky rozezvučí brány nejen v Praze, ale i v nás samotných. Nechť prší štěstí !!! Ať šťastné konce uzdraví naše lidi, vtiskne jim do tváře úsměv a naučí ohleduplnosti, lásce a otevřenosti. Bože dej, ať ženské časopisy občas vymění naši Nádražní místo Pařížské a bulváry plní stránky i z naší Stodolní.

Jsi Bůh slunce a hojnosti, postav další silnice a mosty, které budou spojovat lidskou pospolitost, ulehčovat lidské osudy a přivezou novou naději všem, kdo už tady o ni přišli. Připrav lepší život matkám a jejich dětem, uhas žízeň po práci našim lidem a nech jim i volný čas, ať lov je pro muže znovu tancem, a tanec pro ženy znovu lov. Dovol lidem dýchat.
Život nemusí být hořký, bohudík.:)